Mgr. Veronika Herzogová, Dis

  Diplomovaný fyzioterapeut s dlouholetými zkušenostmi z lidské i veterinární fyzioterapie

"Veterinární fyzioterapie je velice specifický a krásný obor. Spojuje v sobě vědomosti veterinárního lékařství a užití speciálních technik, převzatých z humánní (lidské) fyzioterapie.

Jsem vystudovaná diplomovaná fyzioterapeutka, která dlouhá léta sbírala praxi v humánní  fyzioterapii,  a po té i v rehabilitaci veterinární.  Myslím, že je tato kombinace pro mojí práci velkou výhodou, díky svému vzdělání mám možnost většinu postupů z klasické fyzioterapie kvalitně aplikovat i na zvířecího pacienta. Dokáži se díky tomu na zvířecího pacienta, jeho problém i na rehabilitaci s ním podívat z různých úhlů, lépe se mi nachází řešení daného problému. V České republice je jen omezená možnost konkrétního vzdělávání v tomto oboru. Proto průběžně spolupracuji jak se specialisty veterinárními lékaři, kteří se oboru fyzioterapie věnují, tak i s kolegy z lidské rehabilitace. Velkou výhodou je i specializační zaměření prvotřídní veterinární nemocnice Ivet. Dostávám se tak neustále k velice širokému spektru diagnóz, pohybových potíží i onemocnení, což by v měřítku malé veterinární ordinace nebylo možné.

Mojí vizí je budování rehabilitačního pracoviště, které se specializuje jak na odbornou terapii malých zvířat s pohybovým handicapem na vysoké úrovni, tak na poskytování preventivních programů pro sportovní či pracovní psy a na wellness procedury pro spokojený život našich čtyřnohých přátel. Součástí péče na našem pracovišti je i prostor pro pomoc potřebným, a to bezplatný program fyzioterapie pro asistenční a vodicí pejsky.

Samozřejmostí je citlivý, individuální a trpělivý přístup k pejskovi i jeho majitelům. Důležitá je pro mě důvěra mezi terapeutem, psím pacientem i jeho majitelem.

Práce veterinárního fyzioterapeuta je velice hezkým posláním. Velmi mě baví a naplňuje. A dlouhou dobu byla mým snem. Zjistila jsem, že když si člověk opravdu něco moc přeje a jde tím správným směrem, tak se sny plní.
Přeji Vám, ať se Vám plní také!"

V osobním životě jsem šťastně vdaná, s manželem Honzou máme dceru Klárku a bernského honiče Boníka, který v našem projektu rehabilitace zastává post maskota :-)

Těším se na Vás i na Vašeho čtyřnohého přítele                                                                           
Veronika Herzogová

 

Lucie Melenová

K rehabilitaci psů jsem se dostala díky svému psovi flat coated retrieverovi Tondovi. Lovecký výcvik, kterému se s ním věnuji,  však přináší i některé zdravotní problémy. Začala jsem se tedy zajímat o fyzioterapii a rehabilitaci v širším měřítku, a to nejen pro pomoc mému psovi, ale i dalším, se kterými se setkávám při své práci veterinární sestry ve Veterinární nemocnici IVET.

Vzděláni:
Střední odborná škola veterinární České Budějovice

Semináře:

 • 2011 Hill's Veterinary Nutrition academy úroveň 1 a 2 (výživové poradenství)
            Hill's Pet Nutrition Advisor - A-Vet s.r.o.
 • 2012 Fyzioterapie malých zvířat a Práce s klientem ve weight managementu - 
            A-Vet s.r.o. ve spolupráci s Bc. K. Plačkovou
 • 2012 Fyzioterapie a rehabilitace v praxi malých zvířat - ČAVS
 • 2012 Geriatrický pacient, obezita a její rizika - Akademie Royal Canin
 • 2015 Hop na balón - balanční techniky pod vedením Bc. Kateřiny Plačkové (CCRP)
 •           Rekondiční masáže psů - Bc. K. Plačková
 •           Ošetření spoušťových bodů u psa (Trigger point) - Bc K. Plačková